שני סיפורים קצרים שהתפרסמו בכתב העת מסמרים

                                                               

השכנה

מאת טל אלעזר

... הדבר הראשון שראתה דניאלה דמסקי, כשנכנסה לגן הילדים היתה נגה – בתה של שכנתה – לבושה בבגדים החדשים שקנתה אתמול לילדתה שלה. החיזיון היה כל-כך מפתיע, שחשבה שהיא מדמיינת, מה גם שהבגדים היו מרובבים בשאריות אוכל.
"חנה," פנתה לגננת, "למה נגה לובשת בגדים של נעמי?"
"ענבל לא שמה לה בגדים להחלפה והכל נרטב. ידעתי שאתן שכנות אז חשבתי שלא יהיה לך אכפת."
דניאלה אספה את החפצים של שתי הילדות והובילה את שתיהן למכונית. גם היום ענבל התקשרה כשכבר היתה בדרך לגן, אמרה שנתקעה בעבודה, וביקשה שתיקח אתה את נגה. היא הבטיחה להיות בבית כשיחזרו. ניסיון העבר לימד שתהיה או שלא תהיה.

לסיפור המלא...

 

בגדים

מאת טל אלעזר

... והאוטוביאנקי ינחת במקום המתאים. והמלך יפתח את הדלת. במו ידיו. הוא יסיר את הכפפות הלבנות ויושיט את ידו החשופה לשלומית המלכה. והמלכה שלומית תצא מהאוטו ברגליים קלות ומחוטבות כרגלי איילה. נעליים של שאנל לרגליה. שמלה של דיור לגופה. שוקיה המחוטבים יכו בתדהמה את הממלכה. השרים והמשרתים ינעצו עיניים בעיניה הירוקות, בקימור שוקיה, באופן שבו נשימתה מרעידה את שדיה מתחת לשמלה. עד שהמלך יבחין בכך שהשרים שמאחוריו שכחו את שירותם לטובת זכרותם. הוא ירים גבה מלכותית, וכל הגברים יכבשו מחדש את הליבידו שלהם מתחת למדי השרד.

 

לסיפור המלא...

 

... בכתיבה אלסטית, שדוהרת קדימה, מצליחים יעל ישראל, טל אלעזר ושמעון ריקלין, לנגח את המוסכמות התבניתיות של האגדה ולהניח טקסט מושלם, מעוצב ומלוטש. ואילו המושלמוּת של הטקסט מדגישה את הפרובלמטיקות העולות מתוך סיפור המעשה המורכב, המסועף, ההומוריסטי או הקודר.

אירוע ניסי
טל אלעזר, בסיפור "השכנה", כתבה אגדה מודרנית, אותה מיקמה במרחב עירוני סטנדרטי, עם דמויות סטנדרטיות ועלילה מפתיעה, אך תבניתית מאד ביחס לסיפורי האגדה. האירוע הניסי, שהוא ממאפייני האגדה, מגולם בכרטיס לוטו ששוויו עשרה מיליון שקלים, והדמות הראשית, דניאלה, שהשיגה בשוגג את הכרטיס ששייך לשכנתה המעצבנת, ענבל, אם חד-הורית, מנתבת את מהלכיה בהתאם לאירוע המכונן. זהו סיפור חכם ומדויק, המציע וריאציה משעשעת ומקורית על המשפט הקלאסי "הם חיו בעושר ואושר".

                                                          יותם שווימר

 

 

כתיבה עיתונאית

 

 

מקובלות

 

קטינטינטונת

 

 קורות חיים